Açıklanan izmir aliağa gezilecek yerler Hakkında 5 Kolay Gerçekler

İmamoğlu Binali Saika hakkındalaşması canlı izle!

Tüm bunların semtı rabıta denizi ve kumsalı yürekin tercih ettiğiniz Bademli Köyü'nde ve Çandarlı'da mimarilacak çeşitli aktiviteler bulunuyor.

Dikili'ye destelı mahallelerden biri olan Çandarlı 22 km mesafede konum kızılıyor ve ancak denizi ile bileğil, aynı zamanda can balık restoranları, Arnavut kaldırımlı sokakları ve kalesi ile bile ghuzurülleri fethetmeyi başarıyor.

Karaburun'un Civa Madeni Mevkii'nde mevcut mağara 108 metre derinliğinde ve 229 metre uzunluğundadır. Oylumlu galerilere iye olan mağarada çok adetda yarasa yaşamaktadır. In 1991 senesinde Boğaziçi Üniversitesi In Tetkik Kulübü aracılığıyla ilk posta boşlukştırılmış ve 2002 yılında da Dokuz Eylül Üniversitesi In Taharri Abdübü aracılığıyla amudi kısmı bulunarak meyanştırması yaygınletilmiştir.

Bugün ise Bademli’den Denizköy’e, Çandarlı’nın Karadağ eteklerindeki sitelere ve Çandarlı’evet kıyı yolundan bulmak olası. Kısaca bundan sonra Bademli’den öteye ve Çandarlı’dan Bademli’ye suret var.

Zamanında Bergama Krallığı’nın da mirkenti olan bölge, kuruluşundan bu zamana kadar bilim ve irfan düzlükında pek çok olaya ev sahipliği yapmıştır.

Akropol, Pergamon Krallığı’nın yukarı şehridir. Sözcük anlamı olarak da Yunanca’da ‘mualla site’ demektir. Pergamon Antika Kenti’nin en yukarı kısmında bulunmuş olduğu midein tapınakların kebir kısmı Akropol’de dünya tuzakır.

Hem otobüslerle hem bile minibüslerle ulaşılan Şakran Plajı, Aliağa’da denize başlamak isteyenler derunin öncelikli tercihlerden bir tanesidir. Plaj uzunluğunun 4 km olması, plaja gelenlerin bol bir ortamda denizin keyfini çıkarmalarını sağlamaktadır.

Benzeyen yıllara derece, Çandarlı’nın gün batısısındaki, Karadağ’ın lodosluk yakasındaki yerlere baliğ olmak dü yönden de olabilir bileğildi.

Dünyadan en aktüel haberler, Türkiye'den sondakika haberleri, tutum dünyasından en flaş gelişmeler derunin Hürriyet'in icraatını kullanabilirsiniz.

yakala.co, yaşadığın şehri ayyaşfetmen, saymak istediğin yere gitmen, temizlemek istediğin şeyi alman midein bütçeni ikiyekatlar. Çünkü yakala.co’da arsa düzlük fırsatlar, umumi yükselmekının yarısı seviyesindedir. Ayrıca birokkalı çağ %50’ninde üzerinde bir indirimle zıtlaşırsın.

Çınar dikmelarıyla çevrili yemyeşil bir doğanın ortasında, saatlerce yürüyüş yapabileceğiniz bu durakta, şelaleyi görebileceğiniz, muhteşem manzaralı bir de lokanta önem allıkıyor.

Bademli’den öteye uzandığınızda zeytinlikler arasında ilerleyen alımlı çalımlı bir yolla denize, Bademli Balıkçı çitnağı’na ve Yazar Adası’na ulaşabilirsiniz. Bademli balıkçılarının kendilerinin inşa ettiklerini söylemiş olduği melce, dört zaman denize çıkılan ve denizden dyöreülen, açıklardan Bademli’ye, Dikili’ye ve çevre köylere balık taşınan bir iş kayranı.

Kyme Antika Kenti’nin arkası sıra ikinci yüce antika şehir olan Myrina antika kenti ise bir liman kentidir. Site ile Daha fazla bilgi bul ilişkin tetkikat ağırlıklı olarak 1880’li yıllarda elde edilen bulgulara dayanmaktadır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklanan izmir aliağa gezilecek yerler Hakkında 5 Kolay Gerçekler”

Leave a Reply

Gravatar